시간 제한메모리 제한제출정답맞힌 사람정답 비율
1 초 128 MB0000.000%

문제

Pewien niedoceniany wynalazca zbudował egzotyczny układ mechaniczny, składający się z kół zębatych o zróżnicowanych średnicach. Każde koło zębate ma stronę białą i stronę czarną. Koła zębate wchodzące w skład egzotycznego układu mechanicznego mogą być łączone na cztery sposoby:

  • Koła x i y mogą być połączone osiami — wtedy obracają się one w tym samym kierunku, a ich prędkość kątowa jest taka sama (prędkość kątowa to stosunek wartości przebytego kąta do czasu). Połączenia tego można dokonać na dwa sposoby:
    • (Sposób A) Naprzeciw siebie są strony kół zębatych o tych samych kolorach. Nie ma znaczenia, czy naprzeciw siebie są kolory białe, czy czarne.
    • (Sposób a) Naprzeciw siebie są strony kół zębatych o różnych kolorach. Nie ma znaczenia, czy strona czarna koła x została połączona ze stroną białą koła y, czy też odwrotnie.
  • Koła zębate x i y mogą być połączone zębatkami — wtedy obracają się one w przeciwnych kierunkach, a prędkości wszystkich zębów obu kół są identyczne co do wartości. Połączenia tego można dokonać na dwa sposoby:
    • (Sposób B) Przy przejściu z zębatki x na zębatkę y przez punkt styku zębatek, kolor pozostaje ten sam.
    • (Sposób b) Przy przejściu z zębatki x na zębatkę y przez punkt styku zębatek, kolor ulega zmianie. Nie ma znaczenia, czy kolor zmienia się z białego na czarny, czy z czarnego na biały.

Przykładowe połączenia różnych typów zobrazowano na rysunku.

Zakładamy, że dany egzotyczny układ mechaniczny zawsze da się zbudować. Niedoceniani wynalazcy mają swoje sposoby, aby np. połączyć zębatkami koło zębate o średnicy 1 z setkami innych kół zębatych o średnicy 1. W kwestii budowania egzotycznych układów mechanicznych nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

Niedoceniany wynalazca nie uruchomił jeszcze swojego egzotycznego układu mechanicznego. Boi się, że, gdy spróbuje wprawić go w ruch, układ nie zadziała. Nie wie też, czy prędkości, z jakimi będą się kręciły koła zębate, są odpowiednie. Dlatego niedoceniany wynalazca przekazał Tobie schemat swojego układu i poprosił o pomoc. Początkowo żadne koło zębate nie porusza się. Oblicz, jakie będą prędkości kątowe kół zębatych, gdy do koła zębatego nr 1 podłączony zostanie napęd, lub stwierdź, że koło zębate nr 1 nie może się obracać. Napęd powoduje, że, jeśli koło zębate nr 1 nie jest zablokowane, to kręci się z prędkością kątową o wartości 1 obrót na sekundę.

A... i zapomniałbym! Za rysunki dziękujemy Dobrosi.

입력

W pierwszej linii wejścia podana jest liczba testów d (1 ≤ d ≤ 100). Dalej podane są testy.

Każdy test odpowiada jednemu egzotycznemu układowi mechanicznemu. Pierwsza linia każdego testu zawiera liczbę kół zębatych n oraz liczbę połączeń pomiędzy nimi m (1 ≤ n ≤ 1000).

W kolejnych n liniach podane są rozmiary kolejnych (i = 1..n) kół zębatych. Średnica koła zębatego si jest liczbą całkowitą z przedziału od 1 do 100.

W kolejnych m liniach znajdują się opisy połączeń między kołami zębatymi. Opis połączenia składa się z dwóch różnych liczb x oraz y oznaczających numery kół zębatych (1 ≤ x, y ≤ n) oraz litery określającej sposób połączenia: ’a’, ’b’, ’A’ lub ’B’. Dana para numerów kół zębatych wystąpi na wejściu co najwyżej raz.

출력

Dla każdego testu, wypisz w osobnej linii prędkości kątowe kolejnych kół zębatych lub słowo NIE. Prędkości podaj w liczbie obrotów na sekundę. Wynik zaokrąglij do dwóch cyfr po przecinku. Dla każdego koła zębatego możesz się pomylić o co najwyżej 0,01. Jeśli dla danego układu koło zębate nr 1 nie może się obracać, zamiast prędkości wypisz w osobnej linii słowo NIE.

예제 입력 1

3
3 1
1
2
3
1 3 B
3 2
1
2
3
1 3 A
2 3 A
3 3
1
2
3
1 2 B
2 3 B
1 3 B

예제 출력 1

1.00 0.00 0.33
1.00 1.00 1.00
NIE